AlbanianLive

Lajmi Fundit
Reklamë
Reklamë

Zgjedhjet në universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elba...

Universiteti “Aleksandër Xhuvani” ka shpallur fituesit e pozicionit të dekanit. ...

Katër shtete ballkanike në “black out”, Reuters raporto...

“Reuters” raporton se si këtë të premte një ndërprerje e madhe e energjisë elekt...

Aksident në Fier, automjeti përplas biçikletën, një i l...

Një aksident është regjistruan disa momente më parë në vendin e quajtur “ Rrepet...

Dita më e nxehtë e vitit/ Policët ndihmojnë qytetarët e...

Në ditën më të nxehtë të vitit deri më tani, punonjësit e Qarkullimit Rrugor Kru...

Aksident i rëndë në Greqi, ndërron jetë 30-vjeçarja shq...

Një aksident i ka ndodhur në Selanik mesditën e së premtes. Rreth orës 12, pak k...

Vapë përvëluese, 41 gradë në hije/ Vala e të nxehtit po...

Vala e të nxehtit afrikan që ka përfshirë prej dy ditësh vendin tonë ka e ngjitu...

Zgjedhjet në universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elba...

Universiteti “Aleksandër Xhuvani” ka shpallur fituesit e pozicionit të dekanit. ...

Katër shtete ballkanike në “black out”, Reuters raporto...

“Reuters” raporton se si këtë të premte një ndërprerje e madhe e energjisë elekt...

Dita më e nxehtë e vitit/ Policët ndihmojnë qytetarët e...

Në ditën më të nxehtë të vitit deri më tani, punonjësit e Qarkullimit Rrugor Kru...

Vapë përvëluese, 41 gradë në hije/ Vala e të nxehtit po...

Vala e të nxehtit afrikan që ka përfshirë prej dy ditësh vendin tonë ka e ngjitu...

Pensionet, rritet koefiçenti: 20 mijë përfitojnë pensio...

I ftuar në studion e lajmeve “Ora News” për të folur për rritjen e koefiçentit p...

Ndërprerja e energjisë elektrike, Balluku: Në Tiranë u ...

Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mbajti deklaratë për m...

Ekonomi

Mbi 3.5 mln euro në vetëm një javë, pas muajsh eksport,...

Mbi 3.5 milionë euro në vetëm një javë. Kaq para ka shpenzuar KESH për të blerë ...

“MONEY smART”, BSH hap ekspozitën për edukimin e qytet...

Edukimi financiar ndihmon në kultivimin e kulturës dhe përfshirjes financiare pë...

Epoka e kredive të shpejta drejt fundit? Rregullorja e ...

Epoka e kredive të shpejta në vend, vetëm me kartë identitet, pa qenë domosdoshm...

SPAK ‘tremb’ blerësit e pronave, ekspertët: Investimet ...

Sinjalet që po vijnë nga tregu i pasurive të patundshme tregojnë se gjatë këtij ...

Edukimi financiar, në shkolla/ Minxhozi: Informimi për ...

Fëmijët ,të rinjtë dhe shtresat vulnerabël do të jenë në fokus të nismes së Bank...

Berati, i gjithi i rezervuar nga turistë anekënd botës,...

Qyteti i Beratit i njohur ndryshe si qyteti i një mbi një dritareve thuajse në ç...

Bota

OBSH paralajmëron për qarkullimin e ilaçeve të falsifik...

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) në një deklaratë të saj paralajmëroi s...

Si të edukojmë konsumatorin për zgjedhjen e produkteve ...

Duhani dhe produktet që përmbajnë nikotinë nuk duhet të jenë të disponueshme për...

Do të luajë rolin e Mark Kerr, ‘The Rock’ nuk njihet në...

Aktori amerikan Dwayne Johnson ka marrë një pamje të re befasuese për rolin e ti...

Prevedeja e Thanës – Si ta Përgatisni për Shije dhe Shë...

Prevedeja është e shijshme, e lehtë dhe e butë, delikate në përbërjen e saj xhel...

Ushqimet që Shkaktojnë Gazra – Mënyra e Duhur si t’i Ko...

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tj...

A Është e Vërtetë se Kalciumi Ndikon tek Ilaçet e Tensi...

Një nga shqetësimet e personave që vuajnë nga tensioni i lartë është pikërisht e...

Miqtë më të mirë në punë i përkasin këtyre tri shenjave...

Kur gjen shokun/shoqen e ngushtë në ambientin e punës, mund ta konsiderosh fare ...

Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 22 Qershor 2024

Dashi Diçka që ka kaluar shumë kohë më parë ju mundon fort. Ajo që ju këshillojm...

Horoskopi ditor për nesër, e Premte 21 Qershor 2024

Dashi Do të arrini të shtini në dorë një projekt mjaft interesant, i cili do ju ...

Hëna e plotë zgjidh çështjet e rëndësishme, Meri Gjini:...

Astrologe Meri Gjini iu bashkua mëngjesin e sotëm emisionit “7pa5” ku bëri paras...

Horoskopi ditor për nesër, e Enjte 20 Qershor 2024

Dashi Mundohuni që të mos përfshiheni në projekte ose diskutime që nuk ju përkas...

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 19 Qershor 2024

Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e ngarkuar dhe do ju lejojë që të merrni rezulta...

OBSH paralajmëron për qarkullimin e ilaçeve të falsifik...

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) në një deklaratë të saj paralajmëroi s...

Varianti i ri i Covid-19 po përhapet me shpejtësi në SHBA

Varianti i ri i koronavisrusit, i njohur si KP.3, po përhapet me shpejtësi kryes...

Shtyhet afati për specializimet në “Mjekësi Urgjence” d...

Universiteti i Mjekësisë Tiranë ka rihapur aplikimet për dy specializime në Mjek...

“Specializim pa konkurrim”, ministrja fton studentët të...

Nga data 18-24 qershor të gjithë studentët që kanë përfunduar studimet për mjekë...

Humbje peshe dhe tonifikim lëkure, përfitimet që vijnë ...

Në internet janë bërë virale videot ku njerëzit provojnë të qëndrojnë për disa s...

Pas më shumë se tre muajsh, rikthehet në punë Urgjenca ...

Pas me shumë se tre muaj jashtë funksionit, nis sot (19 qershor) së funksionuari...

“Testi i filxhanit të kafesë” që përcakton nëse do ta f...

Nëse në intervistën e ardhshme të punës ju ofrojnë një filxhan kafe, veprimi jua...

Studimi: Më shumë njerëz po i shmangen lajmeve

Më shumë persona po largohen nga përditësimi me lajmet e fundit, pasi i përshkru...

Pse vitet e fundit burrat kanë “frikë” nga martesa?

Blogerja e njohur në Tik Tok, Anya Haas ka postuar një video në TikTok në lidhje...

VIDEO / Imazhe spektakolare nga Marsi, sipërfaqja e pla...

Agjensia Hapësinore Evropiane ka realizuar një video mbi planetin e kuq falë të ...

‘Grali i Shenjtë’ me vlerë 20 miliardë dollarë, Kolumbi...

Qeveria kolumbiane ka filluar të eksplorojë një galion spanjoll të fundosur të s...

Shtylla drite që “zbrisnin” nga qielli, shpjegimi për f...

Banorët e Japonisë u shokuan nga pamja në qiellin e natës, ku nëntë shtylla drit...

Kam fjetur me vëllain e burrit, kam bere mire apo keq?

Jam 23 vjeqare dhe jam nga njerin nga qytetet e Kosoves. Historia ime është e qu...

Nëna e dy djemve rrëfen tregimin: Seksi me dashnorin më...

Një grua, të cilës i është mërzitur raporti me burrin e saj, ka zgjedhur përjeti...

Si të edukojmë konsumatorin për zgjedhjen e produkteve ...

Duhani dhe produktet që përmbajnë nikotinë nuk duhet të jenë të disponueshme për...

Prevedeja e Thanës – Si ta Përgatisni për Shije dhe Shë...

Prevedeja është e shijshme, e lehtë dhe e butë, delikate në përbërjen e saj xhel...

Ushqimet që Shkaktojnë Gazra – Mënyra e Duhur si t’i Ko...

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tj...

A Është e Vërtetë se Kalciumi Ndikon tek Ilaçet e Tensi...

Një nga shqetësimet e personave që vuajnë nga tensioni i lartë është pikërisht e...

Vera e Nxehtë, sa Herë në Ditë Duhet të Bëjmë Dush

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gja...

Mënyra më e Mirë e Përgatitjes së Shëndetlies me Shije ...

Në raste festash familjare apo edhe festa të ndryshme përherë amvisat përgatisin...

Do të luajë rolin e Mark Kerr, ‘The Rock’ nuk njihet në...

Aktori amerikan Dwayne Johnson ka marrë një pamje të re befasuese për rolin e ti...

“Gënjeu, s’më ka telefonuar”, Juli tregon raportin me E...

Aktori Julian Deda ishte një ndër konkurrentët më të komentuar në shtëpinë e “BB...

Plane për t’u bërë baba për herë të tretë? Jul Deda jep...

 Juli ishte mëngjesin e sotëm i ftuar në studion e “Wake Up” për të folur më shu...

“Meqë qenke çun mami ti…”, Meri Shehu përplaset me Lore...

Teksa po bënte parashikimin e yjeve, Meri Shehu është ‘përplasur’ me këngëtarin ...

Arrestohet reperi Travis Scott, u përfshi në një sherr,...

Reperi i njohur amerikan Travis Scott është arrestuar në Miami nën akuzën se në ...

Jul Deda poston foton me Riken, banoren e BBV3: Mos më ...

Jul Deda postoi një foto në rrjete sociale me një prej banoreve të Big Brother V...

Shkencë & Hi-Tech

Tesla shton udhëzime duke përmirësuar navigimin në makinë

Tesla lëshoi një përmirësim të softuerit për sistemin e saj të navigimit në maki...

Sonda Chang’e-6 zbarkon në anën e largët të hënës për t...

Sonda kineze Chang’e-6 u ul në anën e largët të Hënës, të dielën në orën 6:23 të...

Teknologjia rindërton fytyrën e njerëzve 4000 vite më p...

Në Galerinë e Arteve të Perthit, teknologjia i ka ndihmuar njerëzit që të komuni...

BE po vëzhgon Metën për të luftuar dezinformimin për zg...

Komisioni Evropian ka thënë të martën se kompania Meta ka marrë masa për luftuar...

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qend...

“Çfarë i thua Heidit, më ke mërzitur shumë…”/ Kriset së...

Mbrëmjen e djeshme, debatet mes Meritonit dhe Heidit kanë qenë të vazhdueshme. M...

Opinion

Reklamë
Reklamë

Postimet e Fundit

Shiko të gjitha postimet
Bota

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte me Kosovë...

Te kryeministri i Holandës, Mark Rutte, autoritetet në Kosovë shohin një partner...

Sport

“Përballja me Kroacinë do të jetë diçka tjetër”, Buffon...

Pas disfatës me Spanjën, Italisë i duhet të reagojë dhe të gjejë forcat për të m...

Sport

“Paqe” mes Holandës dhe Francës, ndeshja mbyllet në bar...

Është mbyllur në barazim pa gola ndeshja mes Holandës dhe Francës. Të dyja skuad...

Sociale

Zgjedhjet në universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elba...

Universiteti “Aleksandër Xhuvani” ka shpallur fituesit e pozicionit të dekanit. ...

Sport

Holandë-Francë 0-0, festë dhe hidhërim për ‘tulipanët’,...

Holanda dhe Franca nuk kanë tentuar të rrezikojnë shumë në ndeshjen mes tyre të ...

Sociale

Katër shtete ballkanike në “black out”, Reuters raporto...

“Reuters” raporton se si këtë të premte një ndërprerje e madhe e energjisë elekt...

Rajoni

Akuza për krime lufte, serbi mohon vrasjet në Prizren, ...

Serbi Millosh Pleskoviç, i cili akuzohet për krime lufte kundër popullsisë civil...

Bota

Paralajmëron Antonio Guterres: Libani nuk mund të ktheh...

Antonio Guterres shprehu sot shqetësimin e tij të fortë për përshkallëzimin e te...

Bota

Dënohet me 20 vjet burg për fyerje të presidentit opozi...

Një gjykatë në Bjellorusi dënoi në mungesë me 20 vjet burg Franak Viachorka, një...

Bota

Thellimi i bashkëpunimit ushtarak mes Rusisë dhe Koresë...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, e ka dënuar thellimin e bashkëpuni...

Shëndetësi

OBSH paralajmëron për qarkullimin e ilaçeve të falsifik...

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) në një deklaratë të saj paralajmëroi s...

Opinion

Dinastitë e Lalzit: “Vanity Fair” e elitës cipëplasur q...

Nga Ylli Pata Dy gazetarë të njohur nga Kosova, Berat Buzhala dhe Burim Pacolli,...

12
Reklamë