AlbanianLive

Lajmi Fundit
Reklamë
Reklamë

FOTO / Hapësira argëtuese për fëmijët dhe të rriturit, ...

Projekti i sheshit fundor të “Bulevardit të Ri” ka marrë formën e tij përfundimt...

Babai plagosi të birin në Pogradec, flet i afërmi i fam...

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Pogradec, ku 83-vjeçari Agim Shkullaku plagosi...

Të huajt po blejnë apartamente në bregdet! Kërkesa rrit...

Kërkesa për blerjen e apartamenteve apo njësive tregtare është rritur në 6 muajt...

Shifrat/ Kukësi, Shkodra dhe Elbasani me rritjen më të ...

Popullsia e re që doli nga të dhënat e cens 2023 tregoi se, qytetet e mëdha të V...

Një i plagosur në Pogradec, policia në vendngjarje

Një person ka mbetur i plagosur në fshatin Stropckë të Njësisë Administrative Çë...

Detaje nga ngjarja në Pogradec, babai plagos të birin m...

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja në Pogradec, ku një person mbeti i plago...

FOTO / Hapësira argëtuese për fëmijët dhe të rriturit, ...

Projekti i sheshit fundor të “Bulevardit të Ri” ka marrë formën e tij përfundimt...

Të huajt po blejnë apartamente në bregdet! Kërkesa rrit...

Kërkesa për blerjen e apartamenteve apo njësive tregtare është rritur në 6 muajt...

Shifrat/ Kukësi, Shkodra dhe Elbasani me rritjen më të ...

Popullsia e re që doli nga të dhënat e cens 2023 tregoi se, qytetet e mëdha të V...

VIDEOLAJM/ Turistja italiane denoncon ndotjen skandaloz...

Një blogere italiane Alessia Rizzelli, e cila ka vizituar Shqipërinë muajin e fu...

Egje, anija ushtarake shqiptare “Oriku” shpëtoi një gom...

Anija ushtarake shqiptare “Oriku” gjatë patrullimit në detin Egje shpëtoi një go...

I nxehti afrikan në vend, meteorologia: Ulje të tempera...

Prej javësh tashmë vendi ynë po përballet me të nxehtin afrikan duke shënuar tem...

Ekonomi

OSHEE tarifa të reja për furrat e bukës, pastiçeritë dh...

OSHEE ka bërë të ditur tarifat e reja që do të aplikojë për furrat e bukës, past...

Tirana, “dera e parë” e turistëve të huaj, vizitorët: S...

Në këto ditë të nxehta Korriku, Tirana gumëzhin kudo nga turistët e shumtë. Shes...

Radhë kilometrike në doganë, kamionët nga Shqipëria e k...

Edhe pse pika e përbashkët kufitare Morinë-Vërmicë mes Shqipërisë e Kosovës, ka ...

Flamur Golemi: Çmimet në Gjirokastër janë stabilizuar

Kryebashkiaku i Gjirokastrës Flamur Golemi dha një pasqyrim të situatës turistik...

(VIDEO) “Pritet rritje e vlerës së pronave në zonë”\ Ra...

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale pamje nga puna në kantierin Un...

Turizmi/Në periudhën janar-maj, netëqëndrimet u rritën ...

Turistët në Shqipëri kanë shpenzuar më shumë ditë qëndrimi gjatë këtij viti. Të ...

Bota

Sherri që e çoi Bleona Qerretin në dyert e gjykatës! Zb...

Prej disa kohësh Bleona Qerreti i mungon skenës shqiptare. Shkak për këtë është ...

I dashuruar apo “single”, Ledri Vula i përgjigjet njëhe...

Këngëtari i famshëm shqiptar dhe mbi të gjitha më i preferuari i vajzave ka dhën...

Angelina Jolie ofendohet publikisht nga babai i saj: Aj...

Aktori Jon Voight kritikoi vajzën e tij Angelina Jolie për mbështetjen e saj nda...

Këngëtarja Giusy Ferreri: E lumtur që kthehem në Tiranë...

Gjashtë ditë nga koncerti që do të mbahet në Tiranë, këngëtarja e njohur italian...

Temperaturat e larta/ Shtohet numri i qytetarëve që par...

Temperaturat e larta këto ditë kanë shtuar edhe numrin e rasteve me viroza në sp...

9 vite mungesë/ Rikthehen “Djemtë e Detit”, Toska: U bë...

Grupi “Djemtë e Detit” janë rikthyer në skenën e muzikës shqiptare. “Djemtë e De...

Horoskopi ditor për nesër, e Enjte 25 Korrik 2024

Dashi Parashikohen mundësi shumë të mira për të mbyllur çështje të rëndësishme p...

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 24 Korrik 2024

Dashi Kjo ditë ju sheh përgjithësisht më të menduar dhe melankolik, ndoshta për ...

Mos u mashtroni! Ajo që këto shenja Horoskopi ndjejnë n...

Disa shenja të zodiakut kanë një imazh disi të paarritshëm, disi të rëndë, të vë...

Gjithmonë të vëmendshëm, njihuni me 4 shenjat më inteli...

Aftësia e tyre vëzhguese është gjithmonë shumë e mprehtë, ndaj dhe njerëzit që i...

Horoskopi për ditën e nesërme, e martë 23 korrik 2024

Dashi Gjeni kohë për të riparë disa çështje të familjes, të cilat i keni lënë pe...

Horoskopi JAVOR, nga 22 deri më 28 KORRIK 2024, për të ...

DASHI Është një javë në të cilën do të keni mundësi të dilni nga një gjendje pen...

Temperaturat e larta/ Shtohet numri i qytetarëve që par...

Temperaturat e larta këto ditë kanë shtuar edhe numrin e rasteve me viroza në sp...

Miratohet Lista e re e Barnave të Rimbursueshme, Koçiu:...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi se në mble...

Rreth 100 qytetarë paraqiten çdo ditë në Urgjencën e Le...

Më shumë se 100 raste paraqiten çdo ditë në urgjencën e spitalit të Lezhës, pers...

Shkencëtarët në Britani\ Zbulohet ilaçi që mund të zgja...

Shkencëtarët e Laboratorit të Shkencës Mjekësore dhe kolegjit Imperial në Londër...

FOTO/Njihuni me hartën më të detajuar ndonjëherë të tru...

Dhjetë vjet më parë, Dr. Jeff Lichtman – profesor i biologjisë molekulare dhe qe...

Vaksina që të mbron përjetësisht nga gripi do të jetë g...

Një vaksinë e përgjithshme, që mbron nga çdo formë e gripave, mund të jetë në di...

Dalin në ankand syzet ikonike të John Lennon

Syzet blu të rrumbullakëta të John Lennon – të cilat ai ia dha një personi që po...

Rama: Shqipëria garon për Çmimin e Madh të Orëve 2024 n...

Shqipëria është pranuar në garën e Çmimit të Madh të Orëve 2024 në Gjenevë, Zvic...

Të sprucuara drejt e në këmbë, këto janë atletet që bëh...

Hellen Obiri, atletja nga Kenia që ka fituar dy herë medaljen e argjendtë në Loj...

Zbulohen faktorët kryesorë të Shpërthimit Kambrian të j...

Studiuesit kinezë kanë zbuluar kohët e fundit një lidhje midis oksigjenimit oqea...

Sëmundjet që shkaktojnë djersitjen e tepërt, ja disa kë...

Djersitja si çdo proces që kryen organizmi është gjithashtu shumë normale dhe e ...

Shishet plastike, rrezik i madh për shfaqjen e diabetit?

Në një studim të botuar në revistën “Diabetes” janë detajuar substancat që ndodh...

Kam fjetur me vëllain e burrit, kam bere mire apo keq?

Jam 23 vjeqare dhe jam nga njerin nga qytetet e Kosoves. Historia ime është e qu...

Nëna e dy djemve rrëfen tregimin: Seksi me dashnorin më...

Një grua, të cilës i është mërzitur raporti me burrin e saj, ka zgjedhur përjeti...

Receta e Famshme e Çokollatës së Dubait me Kadaif dhe F...

Kjo recetë virale do t’ju bëjë të pyesni veten se pse nuk keni bërë asnjëherë më...

Hugaria shënon numrin më të lartë të vdekjeve nga duhan...

Teksa hungarezët pinë cigare, suedezët përdorin produkte alternative. Ata kanë a...

Kek Super i Butë me Shije të Lehtë – Receta më e Thjesh...

Keku është një nga ato gatime që mund t’i japë shpirtin e festës çdo takimi me m...

Sa Kalori Digjni Duke Ecur Për Një Orë

Ecja ka përfitime të shumta për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Por kur bëhet fja...

Uji i Gazuar dhe Pasojat tek Dhëmbët – Kujdesi që ju Duhet

Në kohët e sotme, konsumatorët janë shpesh në dilemë nëse duhet të zgjedhin ujin...

Si të Përkujdeseni për Veshkat në Stinën e Verës

Në stinën e nxehtë të verës, trupi i njeriut është shumë i brishtë dhe goditet n...

Sherri që e çoi Bleona Qerretin në dyert e gjykatës! Zb...

Prej disa kohësh Bleona Qerreti i mungon skenës shqiptare. Shkak për këtë është ...

I dashuruar apo “single”, Ledri Vula i përgjigjet njëhe...

Këngëtari i famshëm shqiptar dhe mbi të gjitha më i preferuari i vajzave ka dhën...

Angelina Jolie ofendohet publikisht nga babai i saj: Aj...

Aktori Jon Voight kritikoi vajzën e tij Angelina Jolie për mbështetjen e saj nda...

Këngëtarja Giusy Ferreri: E lumtur që kthehem në Tiranë...

Gjashtë ditë nga koncerti që do të mbahet në Tiranë, këngëtarja e njohur italian...

9 vite mungesë/ Rikthehen “Djemtë e Detit”, Toska: U bë...

Grupi “Djemtë e Detit” janë rikthyer në skenën e muzikës shqiptare. “Djemtë e De...

“Porosis gjithmonë dy kafe, kthej kokën sepse…”, Agron ...

Kanë kaluar dy muaj nga ndarja parakohe nga jeta e bashkëshortes së aktorit Agro...

Shkencë & Hi-Tech

Black-out teknologjik\ Ekspertët paralajmërojnë njerëzi...

Ekspertët dhe agjencitë e sigurisë kibernetike në mbarë botën po paralajmërojnë ...

“Black out”, Microsoft: Preku mbi 8.5 milionë pajisje w...

Gjiganti Microsoft njoftoi se më shumë se 8.5 milionë kompjuterë në gjithë botën...

Microsoft: Defekti i CrowdStrike preku 8.5 milionë paji...

Microsoft vlerëson se 8.5 milionë kompjuterë në mbarë botën dolën jashtë funksio...

Autoriteti për Sigurinë Kibernetike: Po bashkëpunojmë m...

Autoriteti Kombëtar për Sigurinë Kibernetike informoi të premten se, po ndjek ng...

Eksperti IT: Rënia e sistemeve të Microsoft u krijua ng...

Eksperti i IT-së Besmir Semanaj, rënien e sistemeve të Microsoft në mbarë botën,...

Rënia e sistemeve dhe probleme me softueret\ Gati 1100 ...

Pak më parë u raportuan probleme me internetin dhe sistemet në të gjithë botën. ...

Opinion

Reklamë
Reklamë

Postimet e Fundit

Shiko të gjitha postimet
Bota

Netanyahu fjalim në Kongres, mijëra amerikanë protestoj...

Mijëra protestues kundër luftës së Izraelit në Rripin e Gazës, disa duke mbajtur...

Politikë

“Do më duhen për t’i ngrënë në qeli”, babai shkoi të bl...

Detaje të reja janë zbardhur nga plagosja me armë që ndodhi pasditen e sotme në ...

Sport

Klubi i Serie A zyrtarizon Alen Sherrin

Klubi i Kaljarit ka bërë zyrtar nënshkrimin me Alen Sherirn, duke dekretuar kali...

Rajoni

Arrestohet i dyshuari për sulmin ndaj forcave të KFOR g...

Autoritetet e Kosovës kanë vënë në pranga një person, i cili akuzohet për aktet ...

ShowBiz

Sherri që e çoi Bleona Qerretin në dyert e gjykatës! Zb...

Prej disa kohësh Bleona Qerreti i mungon skenës shqiptare. Shkak për këtë është ...

Opinion

Rikthim në vitin 2008: Pse u rimbyllën listat e deputet...

Nga Ylli Pata I ashtuquajturi pakt i arritur nga mazhoranca dhe PD e Sali Berish...

Sport

Sylvinho i lumtur për rinovimin e kontratës me Kombëtar...

Sylvinho ka reaguar lidhur me rinovimin e kontratës si trajner i Kombëtares Shqi...

Bota

Netanyahu mban fjalim para Kongresit Amerikan: Jam i bi...

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se ishte i sigurt për rezultatin e ...

Politikë

Babai plagosi me armë djalin që e dhunoi, flet xhaxhai:...

Xhaxhai i 47-vjeçarit, që u plagos nga i ati këtë mbrëmje në Pogradec, flet i tr...

Bota

“Luftojmë për Kosovën”, “Bota serbe” me 300 zgjidhje pë...

Debati për deklaratën e “Botës serbe” në Kuvendin e Serbisë shfaqi fytyrën e vër...

Bota

Mes protestave, Netanyahu flet në Kongresin Amerikan: I...

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i është drejtuar Kongresit Amerikan, d...

Sport

Sjellje raciste e tifozëve gjatë Europianit, UEFA gjobi...

Federatat e 8 shteteve janë dënuar nga organi disiplinor i UEFA-s me gjoba për s...

12
Reklamë
Reklamë