Mbyllet 2-1 pjesa e parë mes Italisë dhe Shqipërisë

Qeshor 15, 2024 - 22:35
 0

Është mbyllur 2-1 pjesa e parë e ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë. Ishin kuqezinjtë të cilët befasuan në sekondën e 24-ërt duke shënuar me anë të Nedim Barjamit.

Një gol i cili ju dha zemër kuqezinjve, por ka zgjatur vetëm pak minuta gëzimi, pasi në minutën e 11-të ka barazuar Bastoni, ndërsa 5 minuta më pas Barella ka përmbysur rezultatin.

Duhet theksuar se Italia është ndalur në një tjetër rast nga shtylla dhe një herë tjetër nga Strakosha.

Shqipëria ka bërë shumë [ak në fazën sulmuese aps shënimit të golit.