VIDEO/ Silvinjo nuk e ftoi në kombëtare, Muja i “përgjigjet” me gol dhe asist

Arbnor Muja ka zgjëdhur t’i “përgjigjet” me gol dhe asist mungesës së ftesës për në kombëtare të trajnerit Silvinjo. Mesfgushori shqiptar ka shkëlqyer

Shtator 1, 2024 - 23:50
 0

Mesfgushori shqiptar ka shkëlqyer në fiutoren 3-0 në transfertë që skaudra e tij Samsunspor mori përballë Hatajasporit.

Muja zhbllokoi sfidën në minutën e 37-të, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 0-1.

Në fragmentin e dytë të lojës, më konkretisht në minutën e 51-të, shqiptari i Kosovës, asistoi për Marius, i cili ngriti shifrat në 0-2.

Për golin e tretë mendoi sulmuesi Ntcham në minutën e 75-të. Një paraqitje vërtet dinjitoze kjo e Mujës, i cili shpreson që të fitojë besimin e trajnerit Silvinjo në grumbullimet e radhës.