Roma mposhtet thellë nga Genoa, fundoset në tabelë

Roma ka pësuar humbje të thellë nga Genoa. Romakët u mposhtën në udhëtim me rezultatin 4:1, në kuadër të javës së gjashtë në Serie A. Gudmundsson realizoi për epërsinë e vendasve në minutën e pestë, para se Cristante të barazonte shifrat në të 22-tën. Retegui riktheu epërsinë e Genoas në minutën e 45-të të ndeshjes. […]

Shtator 29, 2023 - 10:10
 0

Roma ka pësuar humbje të thellë nga Genoa. Romakët u mposhtën në udhëtim me rezultatin 4:1, në kuadër të javës së gjashtë në Serie A.

Gudmundsson realizoi për epërsinë e vendasve në minutën e pestë, para se Cristante të barazonte shifrat në të 22-tën.

Retegui riktheu epërsinë e Genoas në minutën e 45-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Genoa ngritët në pozitën e 11-të me shtatë pikë. Në anën tjetër, Roma fundoset në tabelë në vendin e 16-të me vetëm pesë pikë nga gjashtë ndeshje.