VIDEO/ Nuk ndalet “dardani”, Muriqi shënon përsëri në La Liga

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka shënuar gol në sfidën që Mallorca është duke zhvilluar në transfertë ndaj Rayo Vallecanos. Muriqi shënoi një gol të bukur në minutën e 44-të për të barazuar shifrat në 1-1. Fillimisht duhej ndihma nga VAR-i për të konfirmuar se goli ishte i rregullt. Ky ishte goli i katërt për Muriqin [...]Read More...

Shtator 30, 2023 - 18:00
 0

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka shënuar gol në sfidën që Mallorca është duke zhvilluar në transfertë ndaj Rayo Vallecanos.

Muriqi shënoi një gol të bukur në minutën e 44-të për të barazuar shifrat në 1-1.

Fillimisht duhej ndihma nga VAR-i për të konfirmuar se goli ishte i rregullt.

Ky ishte goli i katërt për Muriqin në këtë edicion të ri të garave në elitën e futbollit spanjoll, teksa kujtojmë që sezonin e kaluar ai kishte shënuar plot 15 gola./